Kluczyk akumulatorowy gdx w lboxie

Cześć
Firma Bosch poszerzyła swój asortyment zasilany akumulatorem klucz udarowy Bosch GDX 18 V-EC z dwufunkcyjnym uchwytem osprzętowym w standardzie 1 i 1 cala. Z zapewnień producenta dowiadujemy się, że klucz udarowy będzie o 100% bardziej żywotny, niż analogiczne zakrętarki z silnikami szczotkowymi. System bezszczotkowych silników EC powoduje również, że elektronarzędzie jest w dużym stopniu lżejsze i bardziej kompaktowe.
Praca przebiega dwuetapowo, na początku jest realizowane płynne odkręcanie lub dokręcanie bez obciążenia. Mechanizm udarowy załączy się po utknięciu śruby lub wkręta i będzie dalej realizował pracę z wykorzystaniem udaru.
Klucz jest zasilany z akumulatora o pojemności 4,0 Ah, w zestawie są dwa takie akumulatory. Dla przykładu podam, że na jednym akumulatorze może wkręcić około 470 wkrętów 6×65 mm w miękkim drewnie. Czyli o 40% więcej niż modele bez silnika EC. Układ silnik – przekładnia sprawia, że klucz udarowy jest bardzo wszechstronny i przydaje się do prac w materiałach miękkich – drewno i twardych – stal.
Klucz udarowy GDX 18 V-EC został tak skonstruowany, że pracuje bez odrzutu. Ma to dostrzegalny wpływ na komfort pracy, przede wszystkim przy dokręcaniu, tzw. twardym z znacznym momentem obrotowym. Maszyna wyposażona jest w innowacyjny uchwyt mocowania kluczy na zewnętrzny kwadrat 1/2 cala i wewnętrzny sześciokąt do bitów 1/4 cala. Opatentowany system uznają wszyscy ci, którzy wykonują złożone prace z użyciem kluczy nasadowych i bitów z mocowaniem 1/4″.
Zasadniczym modułem w tym systemie mocowania jest 3 stopniowa regulacja momentu obrotowego Power Control. Jest to niezwykle istotne przy stosowaniu osprzętu 1/2″ – 1/4″. W przypadku odkręcania i dokręcania z użyciem kluczy nasadowych 1/2 możemy kożystać z maksymalnego momentu obrotowego 185 Nm. Pozwala na wkręcanie i wykręcanie śrub max. M16.  Za pomocą kluczy nasadowych udarowych – https://domtechniczny24.pl/klucze-udarowe-kr%C3%B3tkie-12.html

Natomiast w przypadku bitów 1/4″ taka siła zrywała by nam bity. Dlatego system Power Control pozwala bezpiecznie dostosować moment obrotowy do naszych potrzeb. Należałoby przeczytać tabelę poglądowych wytrzymałości śrub zależnie od przekroju i klasy śruby, czasu dokręcania i typu połączenia: twarde, sprężyste czy miękkie.
Klucz GDX ma długość 158 mm i z akumulatorem 4,0 Ah waży 1,7 kg. Jego niewielkie rozmiary pozwalają na komfortową pracę w miejscach niedostępnych i na wysokości. Każdy, kto pracował wkrętarką nad głową i wkręcał lub odkręcał kilkaset śrub lub wkrętów będzie wiedział, o czym piszę.


Pomagają w tym również trzy diody umieszczone w korpusie i w razie potrzeby zapewniające dobre oświetlenie miejsca pracy.
Narzędzie jest zasilane przez akumulator litowo-jonowy 18 V. Można go doładowywać w każdej chwili. I tak jak wszystkie akumulatory Litowo jonowe najlepiej przechowywać w pełni naładowane. Akumulatory posiadają system ECP, który zabezpieczenia je przed całkowitym rozładowaniem i nieodwracalnym ich uszkodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *