Cenione na całym świecie narzędzia Knipexa

Witam, bieżącym artykule opiszę dwa narzędzia Knipex: szczypce do opasek sprężynowych i mini klucz do śrub Knipex.

Szczypce Knipex do opasek i obejm zaciskowych sprężynujących – to narzędzia przeznaczone przeważnie do prac serwisowych przy samochodach. Konstrukcja przesuwnej nastawyawy rozwarcia szczęk polega na sprawdzonym rozwiązaniu szczypiec Cobra.
Najistotniejszą cechą tego narzędzia są specjalne elementy szczęk gwarantujące wygodę i bezpieczeństwo.

szczypce-cobra-samonastawne-blog-opis-1

https://domtechniczny24.pl/szczypce-instalacujne-i-budowlane.html

A przeznaczone są do ściągania sprężynowych opasek samonapinających i taśmowych występujących na elastycznych wężach samochodowych.

dom-techniczny-Szczypce-Knipex-85-51-250-A_07
Obejmy samonapinające sprężyste zaprojektowane są w celu zapewnienia stałeko rozkładu sił na całej powierzchni zacisku. Wykorzystanie ich jest zalecane w zespołach, gdzie połączenie z wężem znajduje się w miejscu znacznych wahań temperatury, która przynosi kurczenie lub rozszerzanie się materiałów. Obejma ta bez zarzutu sprawdza się tam, gdzie wymagany jest stały nacisk niezależnie od temperatury w jakim pracuje połączenie efektywnie przeciwdziałając wszelkim nieszczelnością. Zaciski samozaciskowe sprężyste to dobra opcja dla pozostałych modeli opasek. Użuwa się je w takich połączeniach, jak konstrukcja małych silników, pojazdów użytkowych, rolniczych i samochodowych systemów i urządzeń chłodzących.

Powracając do wątku, koniecznie należy nadmienić o praktycznym zastosowaniu nastawy za pomocą guzika (max. rozstaw szczęk do 80 mm, zakres – ponad 40 mm) który pozwala na dostosowanie do opasek o przeróżnych rozmiarach, również tych w wersji FBS – wąskiej lub Light Duty jak też Heavy Duty, opasek drucianych i pierścieni z taśmy sprężynowej o rozmiarze nominalnym do 70mm. Podkreślam, że szczęki po rozwarciu ułożone są równolegle, nawet w rozwarciu 70 mm.
Możliwe jest także skonfigurowania szczypie bezpośrednio na chwytanej opasce, co w dużej mierze usprawnia} konfigurację narzędzia.

Tak jak wspomniałem zastosowano obrotowe wymienne końcówki szczęk, po to, by pewnie i silnie uchwycić ramiona zacisku w każdej pozycji przeciwdziałając ześlizgiwaniu się zacisku.

Używająć narzędzia używamy niewielkiej siły, a to dzięki bardzo korzystnemu przełożeniu. Cienkie antypoślizgowe PCW na rękojeści sprawia, że stabilnie i wygodnie trzyma się w dłoni.

Szczypce jak i inne z tej grupy produkty Knipexa są odkute z stali chromowo-wanadowej, kutej matrycowo i hartowanej w oleju.

Reasumując poniżej najważniejsze cechy szczypiec 85 51 250 A:

Przeznaczone są do zacisków sprężynowych, opasek w wersji standardowej oraz opasek drucianych i pierścieni z taśmy sprężynowej o rozmiarze nominalnym do 70mm.
Maksymalny rozstaw szczęk do 80 mm, zakres pracy ok. 40 mm.
Obrotowe, wymienne końcówki szczęk gwarantują pewny chwyt opasek niezależnie pozycji.
Dzięki szczególnie korzystnemu przełożeniu wymagają użycia niewielkiej siły.
Trwałe złącze suwakowe.
Kształt rękojeści zabezpiecza przed zbnieceniem palców.
Materiał: stal chromowo-wanadowa, kuta, hartowana olejowo.

Następny produkt to klucz nastawny do śrub i nakrętek Knipex w formacie kieszonkowym (86 03 125)

https://domtechniczny24.pl/szczypce-i-klucze-nastawne.html

 

dom-techniczny-Szczypce-klucz-mini-Knipex-86-0-125-1

Jedno narzędzie, które zastąpi wieloczęściowy zestaw kluczy metrycznych i calowych w rozmiarze 1/4 cala. Ta kieszonkowa wersja o długości jedynie 125 mm i wadze 105 g nadaje się do precyzyjnych prac montażowych i serwisowych oraz prac modelarskich.

Znaczne przełożenie dźwigni sprawia, że szczypce-klucz idealnie sprawdzają się przy zaciskaniu, chwytaniu, trzymaniu czy wyginaniu różnych elementów. Wąskie szczęki zaciskające o grubości zaledwie 3 mm upraszczają robotę w miejscach o utrudnionym dostępie. Zawsze gładkie, równoległe w każdej pozycji szczęki pozwalają na bezstopniowe zaciskanie przedmiotów o dowolnych rozmiarach w podanym zakresie pracy z bardzo dużą siłą (10-krotne zwiększenie siły ręki). Równolegle wciąż są niezwykle delikatne, ponieważ nie występują tutaj luzy mogące naruszyć krawędzie zaciskanego elementu.

Należałoby zwrócić uwagę również na duży zakres regulacji i możliwość ustawienia klucza wprost na trzymanym przedmiocie za pomocą przycisku. Powłoka niklowa redukuje poślizg szczypiec, a pokrycie z cienkiego PCW dają gwarancję pewnego, wygodnego chwytu. Kieszonkowa wersja szczypiec-klucza Knipex spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających profesjonalistów i majsterkowiczów.

To tyle na dzisiaj. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *